Android'de Her 10 Football Manager'dan 9'u İllegal

Football Manager yapımcısı Sports Interactive, iki hafta önce Football Manager 2012'nin Android sürümünü piyasaya çıkarmıştı. Yapımcının açıklamalarına göre oyun şimdiye kadar görmedikleri bir oranla illegal olarak oynanıyor. 

Oyunun ağır bir şekilde korsan olarak kullanılması Sports Interactive'i üzmüş görünüyor. Bu platformda Football Manager 2012 ile başlangıç yapmak için herhangi bir koruma eklentisi kullanılmamış ama oyunu satın alan her oyuncuya karşı dokuz kişi illegal olarak indirmiş. 

İndirilmiş oyunların satın alınmış olanlara oranı bu kadar düşük olunca yapımcının gelir-gider orantısı da sıkıntıya düşmüş. Çünkü yapımcının, indirilebilir ekstra temalar için sunucu maliyetleri, müşteri hizmetleri, illegal alanların da bulunduğu teknik destek hatları, gelecekte nasıl bir plan izleneceğine dair araştırma maliyetleri, korsan indirenlerin kaynaklarını kapattırmak için araştırma ve harcamalar ve bunlar gibi pek gideri bulunuyor. 

Yine de Sports Interactive Android'den vaz geçmeyi düşünmüyor ve hakkıyla oynayan dürüst oyunculara haksızlık yapmak istemiyor. Son olarak da şöyle bir açıklama yapıyor: "Hangi şekilde olursa olsun korsan oyun oynamanın bir bahanesi yoktur. Eğer oyun için biçilmiş parayı ödemek istemiyorsanız oynamayın. Oyunlar eğlence sektörünün bir parçasıdır, insan haklarının bir parçası değil."

Kaynak:BölümSonuCanavarıANA SAYFA - FIFA - PES-WE - FM-CM - LİG - SPOR - DOSYALAR - FORUM - GALERİ - YARDIM >

Copyright ©2001-2020 SoccerCenter.Net - E-mail: info@soccercenter.net

Barındırma: hosting