CentilmenLig'de Ödüller Dağıtıldı!

Fikstür çekiminin öncesinde, 2011-2012 sezonunda Türkiye Futbol Federasyonu tarafından düzenlenen Digiturk CentilmenLig'de ödül almaya hak kazanan kulüplere para ödülleri verildi.

Digiturk’ün sponsorluğunda gerçekleşen Digiturk Centilmen Lig’de dereceye giren takımlar ödüllerini aldılar. Türkiye Futbol Federasyonu’nun Fair-Play ruhunu kalıcı hale getirmek için, Spor Toto Süper Lig'de 2011-2012 sezonunun ikinci yarısından itibaren uygulamaya başladığı Digiturk CentilmenLig Ödülleri, 13 Temmuz Cuma günü yapılan Spor Toto Süper Lig 2012-2013 sezonunun fikstür çekimi sonrasında Digiturk Genel Müdürü Ertan Özerdem ve Futbol Federasyonu Başkan Vekili Ufuk Özertem tarafından sahiplerine takdim edildi. 

Süper Lig sezonu sonunda en az ceza puanı alan Gençlerbirliği, Digiturk CentilmenLig şampiyonu olarak 4 milyon TL’nin de sahibi oldu. İkinci sırada tamamlayan Orduspor 2 milyon TL, Kayserispor ise 1 milyon TL’nin sahibi oldu. Aynı zamanda şampiyon takım Gençlerbirliği, Digiturk CentilmenLig bayrağını sezon boyunca stadyumunda dalgalandırma hakkını elde etti. 

Digiturk Ceo'su Ertan Özerdem tören öncesi yaptığı açıklamada "Türk futbolunun en büyük destekçisi bizim abonelerimiz. Geçen sezon başındaki olaylarla üye kaybettik ancak sonrasında toparladık. Ancak bu olaya sponsor olduğumuz için hiç pişman olmadık. Kazanan kulüplerimize de bizim arzu ettiğimiz centilmenliği en çok gösterenler oldukları için teşekkür ediyorum" dedi. 

Ardından birinci olarak 4 milyon TL ödül kazanan Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav söz alarak, Digiturk'e ve TFF'ye teşekkür etti, ardındansa "Geçen yıl çok büyük sıkıntılar çektik. Bir ağabey olarak söylüyorum ki, artık eskileri kenara bırakıp centilmenlik açısından altın yılımızın olması, Avrupa kupalarında başarılı olunmasını arzuluyorum. Esas hedefin şampiyonluk dışında centilmenliğin de ön planda olması, fevkalede önem arz edecektir" dedi. 

Orduspor Başkanı Nedim Türkmen de 2 milyon Tl'lik ikincilik ödülünü teslim alırken "2 milyon Orduspor taraftarı adına bu ödülü alıyoruz" dedi. 1 milyon TL'lik üçüncülük ödülünü ise Kayserispor Genel Menajeri Süleyman Hurma teslim aldı.ANA SAYFA - FIFA - PES-WE - FM-CM - LİG - SPOR - DOSYALAR - FORUM - GALERİ - YARDIM >

Copyright ©2001-2021 SoccerCenter.Net - E-mail: info@soccercenter.net

Barındırma: hosting