FIFA 08 Direktörü Paul Hossack Röportajı

IGN.com'un FIFA 08'in baş adamı Paul Hossack İle Yaptığı Röportaj Olay Yaratacak Gibi Gözüküyor.Bu röportajda birçok sorunuza cevap bulacaksınız okumadan geçmeyin derim.

IGN: Yeni eklenen 3 ligden bahseder misiniz?

Hossack: Çek Ligi,Avusturya Ligi ve İrlanda Ligi yeni oyunda karşımızda olacak.

IGN:'Yeni Elle Kontrol Modu' Geçen sene gördüğümüz 'trick stick' modunun üstüne yapılmış mi olacak? Yoksa tamamen yeni bir mod mu yarattınız?

Hossack: Tamamen yeni bir mod oluşturduk. Bu modla birlikte geliştirilmiş oyuncu değiştirme(s tuşunun dışında kullanılan bir tuş)ve kaleci kontrol modu geldi. Bunun için Gamepad'in sağ stick tuşuna basmanız gerekecek.

IGN: İnsanların merakla beklediği 'Be a Pro' Modundan bahseder misiniz?

Hossack: 'Be a Pro' modu Fifa'nın sadece bir oyuncuyla oynanan yeni bir oyun modudur. Eskiden 11 oyuncunun kontrolü bizdeydi. Şimdi ise tek bir futbolcunun kontrolünü alacak ve onu yöneteceksiniz. Kendiniz bir futbolcuymuşsunuz gibi hissedeceksiniz. Bu modda yapabileceğiniz birçok yeni şey var,takımın geri kalanından pas istemek,takımı motive edici şutlar atmak gibi. Her maç sırasında farklı bir göreviniz olacak, bu görevleri yerine getirdiğiniz takdirde maçtan alacağınız puan dışında tecrübe kazanacaksınız. Kazanacağınız tecrübe puanları,özelliklerinizi geliştirecek.Bu modu arkadaşlarınızla oynama fırsatınız da olacağından,daha da çok eğleneceksiniz. Arkadaşlarınızla oynarken herkes bir oyuncu kontrol edebilecek ve sezon sonunda en çok puanı alan kazanmış olacak.Rakip her zaman bilgisayar olacak. 4 arkadaşınızla birlikte oynayabileceksiniz.

IGN: Peki bu modda kaleciyi de kontrol edebiliyor muyuz?

Hossack: Be a Pro modunda kaleciyi kontrol edemiyorsunuz. Ancak diğer tüm modlarda kalecinin kontrolü için oyuncuya büyük bir yetki verdik. Bu yetkiyi kullanabilmek için sadece R3'e basmanız yeterli,ve tamam artık kaleciyi kontrol ediyorsunuz.Bu,sizin kalecinizi kornerlerde,frikiklerde ve maç içinde avantajlı duruma getirir çünkü istediğiniz gibi hareket ettirebilirsiniz. Kaleci modundan çıkmak içinde yine R3'e basmanız yeterli.Oyunu tamamen gerçekciliğe bağlamak için çok çalıştık. Örneğin son dakikalarda gole ihtiyacınız var ve korner kullanıyorsunuz,kalecinizi ileri çıkartıp gol attırabilirsiniz. Bu tamamen müthiş bir deneyim olacak ve çok seveceksiniz.

İGN: Gelelim taktiklere. Kaç farklı taktik kullanabileceğiz?Takımın ofansif ve defansif taktiklerini elimize alıp rakibin zayıflıklarından faydalanabilecek miyiz?

Hossack: Yeni oyunda farklı bir taktik modu ekledik. Şimdi, takımın her taktiğini dilediğiniz gibi düzenleyebileceksiniz. Oyuncuların pozisyonlarını değiştirebilecek,oyuncuların defansif ofansif koşularını ayarlayabileceksiniz.Süpriz yaratmak için müthiş taktikler yaratın!!

IGN: Geçen seneki yakınmalarımızdan biri yapay zekanın zayıflığı ve rakip ortasahasını rahat geçip gollerin kolay olmasıydı. Bu oyunda bir fark olacak mı bu konuda?

Hossack: Fifa 08'de 2 çok farklı şeyle karşılacaksınız. Öncelikle pozisyon bolluğunu azalttık,artık gol atmanız daha zorlaşacak. Bu yıl,gol atmak daha fazla oyun zekası gerektirecek,farklı takımları yenmek için farklı şekillerde gol aramanız gerekecek. Çünkü takım gücü gerçekten çok şey değiştirecek. Aslında,bu yıl çok mutlu olduğum konulardan birisi,artık rakibin sahadaki düzeni de değişti. Her oyuncu hangi pozisyonda oynuyorsa,o pozisyona oldukça hakim olmaya çalışacak ve kendi potansiyelini sınayacak. Bu sezon en çok istediğimiz olaylardan biri bu,oyuncuların kendilerini daha fazla zorlamaları ve çeşitli kombinasyonları gerçekleştirebilmeleri gerekecek. Gol atmak için sadece bir yol değil,bir çok yol denemeleri gerekecek. Kısacası bu sene gol atmayı oldukça zorlaştırdık.

IGN: Bu sezon menajer modunun çeşitli yenilikleri olduğunu duyduk. Bunlardan bahseder misiniz?

Hossack: Menajer moduna bu sezon 3 yenilik ekledik. Öncelikle sezon öncesi hazırlık maçları modunu ekledik. Bu mod sayesinde oyuncularınızın sezon öncesi performanslarını görebilecek ve transfer sezonu dahilinde olduğunuz için transfer yapabileceksiniz(görünen o ki,geçen sene türkiye liginde transfer yapamama sorununu bu şekilde aşmış olacağız arkadaşlar).Antreman simulasyonu ise bir başka güzel olay. Bu simulasyonla kalecilere özel antreman yaptırabileceksiniz,oyuncularınıza koşu antremanı,fitness antremanı yaptırabileceksiniz! Fakat antremanın da tıpkı gerçekte olduğu gibi bazı riskleri olacak. Örneğin;oyuncularınız antreman sırasında sakatlanabilecekler!Eklediğimiz son menajer modu özelliği ise dinamik yönetim beklentileri modu oldu. Bu modla yönetiminin sizden beklentileri daha hızlı ve daha gerçekci olacak.

IGN: Bir başka merak ettiğimiz şey,interaktif ligler hakkında. Bu mod bu sezonda olacak mı?

Hossack: Evet!Hemde bu yıl daha da büyük. Fifa 08'de İnteraktif Ligler PS2, PC, Xbox 360, PS3, PSP ve Wii'de bulunacak. Yani herkes bu müthiş heyecanı yaşayabilecek.

IGN: İnteraktif liglere yeni ligler eklediniz mi?4 tane olduğunu duymuştuk...

Hossack: 2 ligle anlaşmış bulunmaktayız. Açıklayacağız,sabredin...

IGN: Son olarak oyun severlere söylemek istediğin birşey var mı?

Hossack: Fifa 08 oynarken,gerçeği oynamış olacaksınız. Yeni oyuncu değiştirme modu,pas sistemi ve kaleci kontrolü ile tüm maç elinizin altında. Hoşçakalın!!

İGN: Zaman ayırdığın için teşekkür ederiz Paul...ANA SAYFA - FIFA - PES-WE - FM-CM - LİG - SPOR - DOSYALAR - FORUM - GALERİ - YARDIM >

Copyright ©2001-2020 SoccerCenter.Net - E-mail: info@soccercenter.net

Barındırma: hosting