FIFA Ultimate Team Para Basıyor!

İlk olarak 2009 yılında çıkan FIFA Ultimate Team özelliği, serinin son oyunlarında direk olarak oyuncular ile buluştu. Bu sistemi kullanarak kendi hayalinizdeki takımı kurabiliyorsunuz. Peki EA Games'in bu sistemden kazancı nedir?

Dün yaptığı açıklama ile FIFA 12 ve Battlefield 3'ün satış rakamlarını açıklayan EA Games, bugün de FIFA ultimate Team ile ilgili önemli açıklamalara imza attı. yapılan ilk açıklama aktif oyuncu sayısı oldu. Bu açıklamaya göre şu anda FIFA 12 Ultimate Team'i tam 2 milyondan fazla oyun sever kullanıyor. FIFA 12 Ultimate Team'de şu ana kadar, yani Eylül ayından itibaren tam 51 milyon takas yapılmış. Oyunda harcanan para (coffers) ise 13 milyon doları bulmuş.  

Tabi Ultimate team'de harcanan bu hayali para dışında sistemin EA Sports'a olan getirisi de bir hayli fazla. EA sports başkanı Peter Moore, Ultimate Team özelliğinin geçtiğimiz finansal yılda firmaya 100 milyon dolardan daha fazla gelir getirdiğini açıkladı. Tabi bu rakam FIFA 12 dışında FIFA 10 ve FIFA 11'i de kapsıyor. 

İlk olarak oyundan ayrı satılan fakat daha sonra seriye entegre edilen FIFA Ultimate Team, beklentileri karşılamışa benziyor. Serinin yeni oyunları ile birlikte muhtemelen bu rakamlarda çok daha fazla artış görebileceğiz.

Kaynak:BölümSonuCanavarıANA SAYFA - FIFA - PES-WE - FM-CM - LİG - SPOR - DOSYALAR - FORUM - GALERİ - YARDIM >

Copyright ©2001-2021 SoccerCenter.Net - E-mail: info@soccercenter.net

Barındırma: hosting