Microsoft'tan Vista korsanlarına eksik özellikler

Windows Vista, korsan kopyaların çalıştırıldığı sistemlerde kullanıcıyı klasik arayüzünü kullanmaya mecbur bırakıp yeni 3D Aero arayüzünden mahrum bırakacak.

Yeni 3D arayüz Aero, yeni işletim sisteminin en alt sırasında olan Windows Vista Basic sürümünde de yer almayacak.

Gelecek yılın başında piyasaya çıkması beklenen Windows Vista transparan pencereler, açık programlar arasında animasyonlu geçiş ve canlı ikonlar (live icons) gibi etkileyeci görsel özelliklere sahip olacak. Ne var ki bir Microsoft yetkilisinin Cnet News.com'a verdiği demeç, görsel özellikleri barındıran Aero temasının etkinleştirilebilmesi için orjinal ürün doğrulaması gerekeceğine işaret ediyor.

Microsoft benzer bir ürün doğrulama uygulamasını Windows XP için olan ilave bazı yazılımlar için uyguluyordu. Ancak bu sefer ilk kez bizzat işletim sistemi içerisinde var olan bir uygulamanın engellenmesi söz konusu.

Bununla birlikte işletim sisteminin "hesaplı" versiyonu Windows Vista Basic'in zaten Aero temasına sahip olmayacak olması ya da donanımsal yetersizlik nedeniyle zaten bazı bilgisayarlar tarafından çalıştırılamayacak olması olayın bir başka boyutunu oluşturuyor.ANA SAYFA - FIFA - PES-WE - FM-CM - LİG - SPOR - DOSYALAR - FORUM - GALERİ - YARDIM >

Copyright ©2001-2020 SoccerCenter.Net - E-mail: info@soccercenter.net

Barındırma: hosting